Friday, August 4, 2017

Komünizm savaşçıları ölümsüzdür!

Ders

   "Mahir Yoldaş yaşıyor, MKP savaşıyor"

Dersim Ovacık’ta 3 yoldaşı ile beraber ölümsüzleşen MKP/HKO gerillası Mahir Özgül (Doktor) bugün ailesi ve yoldaşları eşliğinde sonsuzluğa uğurlandı
HABER MERKEZİ (03.08.2017)- 1 ağustos tarihinde Dersim’in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Mahir Özgül’ün cenazesi bugün Dersim Merkez’e bağlı Sütlüce köyünde defnedildi. Defin öncesi Merkez Cemevinde bir araya gelen Özgül’ün ailesi ve yoldaşları alkış ve sloganlarla cenazeyi teslim aldı. Sütlüce köyüne defnedilmek üzere yola çıkan cenaze konvoyu askerler tarafından durdurularak kimlik kontrolü yapıldı. Asker ve polislerce abluka altına alınan cenaze konvoyu içerisindeki insanlarında görüntüleri alındı.
Sütlüce köyü mezarlığında toplanan kitle ‘Mahir Yoldaş yaşıyor, MKP savaşıyor’, ‘Gerillalar ölmez, yaşasın Sosyalist Halk Savaşı’, ‘Yaşasın Partimiz Maoist Komünist Partisi’, ‘Önderimiz İbrahim Kaypakkaya’ sloganları attı. Saygı duruşuna geçen kitle ardından ‘Kızıl Anka’ marşını okudu.
HDP Milletvekili Erdal Ataş’ın da katıldığı cenaze töreninde konuşmalar yapıldı. HKO gerillası Mahir Özgül türküler ve sloganlarla sonsuzluğa uğurlandı.
 
im/Ovacık’ta MKP/HKO gerillaları ile ‘’TC’’ ordusu arasında yaşanan ve saatlerce süren muharebede 3 MKP/HKO savaşçısı ölümsüzleşti. Ölümsüzleşen gerillaların proletarya partisinin önder kadrolarından Şahin kod isimli Yılmaz Kes, MKP/HKO komutanlarından Doktor kod isimli Mahir Özgül ve MKP/HKO kadın komutanlarından Mercan kod isimli Sevda Serinyel olduğu öğrenildi
HABER mERKEZİ(02.08.2017)-Türkiye-Kuzey Kürdistan’da devrim ile karşı devrim arasındaki keskin savaşım durmaksızın devam ediyor. Devrimin zor yasasının bilimsel perspektifi ile kuşanan devrimci/komünistler emperyalizm ve bilumum burjuva gericilikler karşısında burjuva siyasal iktidarları devrimci savaşla parçalama bilinciyle ve programıyla açıktan meydan okuyarak konumlanmışlardır.
Zor’a dayalı devrim ve komünizm yürüyüşünün bedelleri de ağır olmaktadır. Devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelesinde bugüne kadar yüzlerce, binlerce halk evladı yaşamını yitirerek ölümsüzleşmiştir. 45 yıllık şanlı tarihini ağır bedeller ve yaratılan devrimci emek ve birikimlerle bugünlere taşıyan proletarya partisi de yüzlerce kadro ve savaşçısını sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya düşüyle sonsuzluğa uğurlamıştır.
Devrim ve komünizm yürüyüşü ağır bedeller ödenerek yoluna devam ediyor. Son olarak Dersim/Ovacık’ta MKP/HKO gerillaları ile ‘’TC’’ ordusu arasında yaşanan ve saatlerce süren muharebede 3 MKP/HKO gerillası ölümsüzleşmiştir.  Yaşanan muharebede ölümsüzleşen gerillalardan birinin proletarya partisinin önder kadrolarından Şahin kod isimli Yılmaz Kes, MKP/HKO komutanlarından Doktor kod isimli Mahir Özgül ve MKP/HKO kadın komutanlarından Mercan kod isimli Sevda Serinyel olduğu öğrenildi.


No comments:

Post a Comment