Saturday, October 15, 2016

Turkey - support maoist movement in all countries - work for a new international organisation mlm! maoistroadTKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı

kaypakkaya-partizan
TKP/ ML TİKKO Komutanlığı, dün Dersim’in Ali Boğazı Bozan alanlarında Türk devlet güçlerine gerçekleştirilen eylemde 2 askerin öldürüldüğünü bildirdi.

“4 Ekim günü Dersim'e bağlı Ali Boğazı Bozan alanlarında militanlarımız ile faşist devlet güçlerine ait gizli bir birlik fark edilerek denetime alınmıştır. 5 Ekim günü saat 11.00'de yoldaşlarımız bu birliğe karşı iki koldan ağır ve ferdi silahlar ile eylem düzenlemiştir. Faşist güçlerin 2 ölüsü netleştirilirken yaralılar netleştirilememiştir.
Eylem ardından bu bölge üzerinde insansız hava araçları keşif uçuşu yapmıştır. Daha sonra bölgeye sevk edilen tank, panzer ve sivil araçlar ile bir operasyon başlatılmıştır. Kobra helikopterlerin rast gele yaptığı vuruşlar sonucu kırsal arazide yangın başlamıştır. Bu operasyon öğlen saat 12.30'da geri çekildi.
Düzenlenen eylem Dersim'de şehit düşen MLKP'li yoldaşlar ve Dersim'de ve Karadeniz'de şehit düşen HPG'li yoldaşların anısına düzenlenmiştir.”

No comments:

Post a Comment