Sunday, May 15, 2016

Ankara’da Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya,

Ankara’da 18 Mayısankara-18-mayis-cagrisi
ANKARA (13-05-2016) – Ankara’da Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya, Haki Karar ve Dörtler yapılacak etkinlikler ile anılacak. Yapılacak etkinlikler Aka Der, DHF, Devrimci Parti, HDP, ESP, Kaldıraç, Partizan ve SODAP’ın çağrısıyla gerçekleştirilecek.
Kurumların ortak yayınladığı bildiri ve program ise şu şekilde;
“Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Haki Karer ve Dörtler  şahsında demokrasi, devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelesinde sonsuzluğa uğurladıklarımızı anıyoruz.
Egemenlerin  işçi kıyımlarına, hak gasplarına, kadın cinayetlerine, çocuk tecavüzlerine katliamları ile her alanda  toplumsal muhalefeti sindirmeye çalışıyor. Ülkenin dört bir tarafında devrimcilere yurtseverlere saldırılar sürerken. Direnişler ülkenin dört bir tarafında devam ediyor.Barikat arkalarından, işçi grevlerine, ekoloji mücadelesi ve Maraş’ta yaşanan gericiliğe karşı direnişleri sahiplenerek. Halkın haklı mücadelesi, egemenlerin iktidarını er ya da geç yıkacaktır.
Çünkü biz devrimci,  sosyalist, yurtsever kurum ve siyasi partiler olarak, tarihin devrimci dayanışmasına sahip çıkıyoruz. Komünist Önder  İbrahim Kaypakkaya’ların Deniz Gezmiş’lerin, Mahir Çayan’ların, Mazlum Doğan’ların Haki Karer’lerin, Dörtlerin  ardılları olarak son sözümüz şudur ki BİRLİK MÜCADELE ZAFER, YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!
Bu yüzden direnişi büyütmeye ve ortak değerlerimizi birlikte anmaya sizleri de çağırıyoruz.”
Program
* 17 Mayıs Mamak salon etkinliği
Yer; Yunus Emre Şen Kültür merkezi
Saat; 18.00
* 18 Mayıs Kızılay- Sakarya Caddesi arası yürüyüş
Toplanma yeri; Konur sokak insan hakları anıtı önü
Saat; 18,00
* 22 Mayıs mezarlık anması
Toplanma yeri; Vedat Dalokay nikâh salonu önü
Toplanma saati; 9.00
Otobüs hareket saati; 9.30
http://www.halkingunlugu.net/

No comments:

Post a Comment