Monday, November 7, 2016

Germany- Austria - against Erdogan's regime

Halklarımızı Faşizme teslim etmeyeceğiz
15003394_10155574798019368_7634323981030554900_o
Hannover Demokratik Güç Birliği ve HDK Hannover çağrısı üzerine “Halklarımızı Faşizme Teslim Etmeyeceğiz” başlıklı eylem bugün Hannover Tren Garı istasyonu nun önünde Niedersachsen bölgelerinden gelen kalabalık halk kitlesi saat 14’de toplandı. Yürüyüşte ATİK adına yapılan açıklamada faşizmin topyekün saldırısına karşı topyekün direniş göstereceğiz tutuklananlar serbest kalıncaya kadar alanlarda meydanlarda olmaya devam edeceğiz ve baskılar bizi yıldıramaz faşizme karşı omuz omuza mücadelemiz Sürecek dendi.
14940007_10155574796064368_1191631492350688158_o
Flamalar,pankartlar,sloganlar ile faşist türk devletinin başta HDP eş başkanları olmak üzere ve diğer HDP milletvekillerinin tutuklanmaları almanca ve türkçe duyurular ile açıklamalar yaparak ve son gelişmelere yönelik bilgilendirmeler yapıldı .
Yoğun katılım ve yoğun ilginin olduğu eylemde kitle saat 15’te Hannover Tren garı önünde biriken kalabalık yürüyüşe geçti şehrin işlek yerlerinde yürüyüş yapıldı .
Yürüyüş boyunca türkçe ve almanca faşist Tc diktatörlüğün saldırıları slogan’lar ile protesto edildi.
Yoğunca türkçe ve almanca bildiriler dağıtıldı. Yürüyüş Hannover Steintor meydanında toplanarak miting ile sonlandırıldı.

Hamburg; Zulüm ve Saltanat Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak1Hamburg (06-11-2016) Hamburg’da HDP şahsında Kürt ulusuna yönelik, faşist Türk devletinin devlet terörü bir yürüyüşle protesto edildi ADHK hamburg örgütlülüğününde “Zulüm ve saltanat yenilecek Direnen halklar kazanacak”  pankartı  ile katıldığı yürüyüş Hamburg merkez tren istasyonunda başlayıp şehir merkezinden Hamburg eyalet belediye binası önüne yürünüldü. Kitle coşkulu ve bu saldırılar karşısında HDP’nin yanlız olmadığını sloganlarla haykırdı. Faşist Türk devleti ! Katil Erdoğan! faşizme karşı omuz omuza ! sloganları eşliğinde  halkın iradesiyle seçilen HDP eş başkan ve milletvekillerine yapılan baskın, gözaltı ve tutuklamaların protesto edildiği saatlerde hamburg da bulunan  PYD Eşbaşkanı Salih Müslüm de belediye binası önünde  bir konuşma yaparak miting sonlandırıldı.
23

İnnsbruck’ta HDP’lilerin tutuklanması protesto edildi


innsbrck-eylemiTirol DGB çağrısıyla İnnsbruck Ännaseule Meydanı’nda toplanan demokratik kitle dernekleri ve sosyalist kurumlar HDP milletvekillerine yönelik tutuklamaları protesto etti
İNNSBRUCK (06-11-2016) – Avusturya’da, Tirol DGB çağrısıyla İnnsbruck Ännaseule Meydanı’nda toplanan demokratik kitle dernekleri ve sosyalist kurumlar HDP milletvekillerine yönelik tutuklamaları protesto etti
Saygı duruşunun ardından kitle yürüyüşe geçti. Mitingde yapılan konuşmalarda HDP ‘ye yönelik gerçekleştirilen bu sindirme operasyonunda halkın iradesini hiçe sayma darbesi olduğu vurgulandı. Tüm halkın sarayın faşist darbesine karşı ortak tavır almaya ve mücadeleyi daha da yükseltmesi çağrısında bulunuldu.

No comments:

Post a Comment