Wednesday, November 20, 2013

Yilmaz Guney film festival

4. Yılmaz Güney Film Festivali bugün başlıyor

kaypakkaya-partizan
13-17 Kasım tarihleri arasında Batman‘da düzenlenecek 4. Yılmaz Güney Film Festivali‘nde yarışmalı bölümde yer alan 10 kısa filmin yanı sıra, 6 kısa metrajlı ve 6 uzun metrajlı film seyircilerle buluşacak.

13-17 Kasım tarihleri arasında Batman‘da düzenlenecek 4. Yılmaz Güney Film Festivali‘nde  yarışmalı bölümde yer alan 10 kısa filmin yanı sıra, 6 kısa metrajlı ve 6 uzun metrajlı film seyircilerle buluşacak. Festival boyunca, Musa Anter Halkevi, Mehmet Sincar Halkevi, Suçekan Köyü (Şikêfta) ve Yaylıca  Köyü’nde (Dirbêsa) gerçekleştirilecek olan film gösterimlerinin yanında; kamera, kurgu ve senaryo başlıkları altında toplanan üç atölyeye de katılmak mümkün olacak.

Festivalin yarışmalı bölümünün jürisi şu isimlerden oluşuyor:  Orhan Alkaya, Jano Rosebiani, Şilan Saadi, M. Hadi Sümer, Berfin Emektar, Zeynel Doğan ve Teymür Evdike.
Festivalde gösterilecek filmlerden bazılar ise şunlar: Ana Dilim Nerede, Buka Baranê, Fecira, Bê Re-Deng,  Xal û Xarze, Baghdad Messi, Döngü, Zıman-Dil, Orman-Daristan, Köy-Gund, Veşartî, Gökyüzü, Pepûk, Sor-Kırmızı, A friend For My Friend, Identity, Station, Evli Bir Çiftin Macerası, Evsizin Evi, Kağıttan Kayıklar ve Asê 32.

Festival kapsamında her akşam Yılmaz Güney klasiği Umut da seyircilerle buluşacak.

No comments:

Post a Comment