Thursday, April 18, 2024

Iran/israel - Ain al-Assad II Khamenei and the IRGC chiefs Noisier but more fake!

 عین الاسد دوم خامنه ای و سران سپاه 

پر سر و صداتر اما پوشالی تر!

 

«پاسخ سخت» اجرایی شد!

بالاخره خامنه ای و سران پاسداراش«پاسخ سخت» کذایی شان را به حمله‌ی‌ اسرائیل به کنسول‌گری ایران و کشتن  ۷ نفر از فرماندهان ارشد سپاه قدس از جمله محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان  دادند و«انتقام سخت» شان را گرفتند!

این امر طی عملیاتی با نام «وعده صادق» و طبق اخبار با شلیک 185 هواپیمای بدون سرنشین و 36 موشک کروز و همچنین 110 موشک بالستیک نقطه زن به اسرائیل صورت گرفت که تقریبا اکثریت آنها( به گفته ی دولت اسرائیل 99 درصد از آنها) در هوا و پیش از آنکه به اسرائیل برسند به وسیله ی آمریکا، انگلیس، فرانسه ، اردن و یا در فضای کشور به وسیله ی نیروهای نظامی اسرائیل منهدم شدند.

اطلاع دادن زمان حمله به آمریکا و اسرائیل

حمله البته غافلگیرانه نبوده است. گویا از سه روز پیش از آن، ساعت و تعداد و نوع پهپادها و موشک هایی که قرار بوده است به اسرائیل شلیک شود مستقیم و یا به وسیله ی کشورهای عربی به دولت آمریکا اطلاع داده شده بود. بنابراین هم آمریکا و هم دیگر کشورها از جمله اسرائیل دقیقا از تمامی ابعاد حمله خامنه ای اطلاع داشتند و می توانستند بهتر برنامه ریزی کرده و پهپادها و موشک ها را رهگیری و نابود کنند.

برنامه ریزی برای ریختن معدود هواداران خامنه ای به خیابان و به راه انداختن جشن پیروزی

در کنار این حمله در نقشه ای از پیش برنامه ریزی شده به وسیله ی سپاه و دیگر ارگان ها، مشتی از حزب اللهی ها و نان خورها را به خیابان ها فرستادند تا همزمان با شلیک پهبادها و موشک ها به قیل و قال بپردازند و در حالی که هنوز حمله به سرانجام نرسیده و نتایج عملی آن روشن نبود طبق معمول این « پیروزی بزرگ» را جشن بگیرند.

«خاتمه ی عملیات»

و بالاخره باقری یکی از سران سپاه، پس از شلیک پهپادها و موشک ها گفت که عملیات از نظر جمهوری اسلامی«خاتمه » یافته و «قصدی برای ادامه ی عملیات» ندارد.(گویا وی و دیگر سران سپاه و خامنه ای امیدوارهستند که سخنان شان گوش شنوایی به ویژه از جانب آمریکا که در جریان همه نکات قرار دارد پیدا کند و این کشور مانع از پاسخ متقابل اسرائیل شود!)

حمله ی پر های و هوی و پرخرج اما توخالی

و اما برمبنای اخبار منتشر شده از جانب دولت اسرائیل اکثریت این پهپادها و موشک ها یا در حال رسیدن به اسرائیل و یا در فضای اسرائیل سرنگون شدند و تنها برخی از آنها به زمین اصابت کرده که خسارت جدی ای به همراه نداشته است. بر طبق گفته های دولت اسرائیل یکی از موشک ها توانسته به زیرساخت های یکی از پایگاه های هوایی اسرائیل آسیب وارد کند و در ضمن یک دختر بچه ی عرب از ناحیه سر زخمی شده که در بیمارستان بستری و در حال مداوا است. (نتایج حمله دیر یا زود و به وسیله ی منابع مستقل تر بیشتر مشخص می شود و امکان وارسی قضیه بیشتر فراهم می گردد).

در اعلامیه ی خود با نام حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه به تاریخ 16 فروردین 1403 نوشتیم:

«با این حال، خامنه ای و جریان هسته ی مرکزی قدرت از«پاسخ سخت» سخن می گویند و روشن نیست که این بار نیز دولت خامنه ای و پاسداران اش از طریق نیروهای نیابتی شان«پاسخ سخت» می دهند و در عراق و یمن به مواضع آمریکا و یا کشتی ها حمله می کنند و یا خودشان مستقلا وارد عمل گردیده و مثلا موشکی به اسرائیل شلیک می کنند.

در مورد موشک زدن، مشکل که اگر هم خودشان موشکی شلیک کنند آن را به داخل شهرهای اسرائیل بزنند زیرا برایشان آخر و عاقبت آن مشخص نیست و بنابراین شاید بتوان بیشتر احتمال داد که اگر همچون«انتقام سخت» از آمریکا برای ترور قاسم سلیمانی چنین کنند، چند موشک به خاک اسرائیل در مرز سوریه شلیک کنند! گرچه این بار پیش از آن به اسرائیلی ها خبر نخواهند داد!»( گویا نظر ما درمورد خبر ندادن درست نبوده و حضرات مستقیما و یا از طریق دولت های واسط به آمریکا و در نتیجه به اسرائیل اطلاع دادند!)

دلایل اصلی خامنه ای برای «پاسخ سخت»

اگر آنچه دولت اسرائیل می گوید راست باشد آن گاه این حمله ای پرسرصدا اما توخالی و پوشالی بوده است. یک هارت و پورت پرخرج که از میان دلایلی که خامنه ای و سران سپاه دارند دو دلیل مهم تر از دیگر دلایل است:

واکنش به تحقیر شدن در مقابل ارزشی های داخلی و نیروهای نیابتی

یکی تحقیرشدن خامنه ای و سران پاسدار در نزد نیروهای داخلی پشتیبان حکومت و همچنین  نیروهای نیابتی شان در منطقه در جریان حمله دولت اسرائیل به کنسولگری  و کشتن 7 تن از فرماندهان سپاه قدس و به اصطلاح خواست این که خود را از این خوارشده گی بیرون کشند و گردن در مقابل اینها به فراز در آورند و باد در پوست شان کنند که« 60  سال است دولتی به اسرائیل حمله نکرده و چندین قدرت جهانی مشغول زدن پهپادها و موشک های ما شدند» و از این گونه...

حمله ی خامنه ای به جنبش زنان و توده ها

و دوم شرایط داخلی و وضعیت اقتصادی و سیاسی اسفباری که برای اکثریت توده ها وجود دارد و هر دم بدتر شده و امکان برخاستن توده ها و شکل گیری خیزش ها را در خود دارد.

گفتی است که طی همین ده روز پیش از«حمله» ارزش ریال در مقابل ارزهای خارجی بازهم کاهش یافت و قیمت دلار آمریکا به بالای هفتاد هزارتومن رسید و در نتیجه از ارزش داشته های ریالی حال وآینده ی توده های مردم باز هم بیشتر کاسته شد. طی همین ده روز بسی از روزنامه های داخلی می گفتندکه اگر می خواهید پاسخ دهید بدهید زیرا ماندن میان پاسخ دادن و ندادن موجب می شود که هر روز به قیمت ارزها افزوده گردد و حال استرس بر جامعه حاکم شود!  

بنابراین خامنه ای نیاز داشت که با اقدامی، موقعیت روانی - فرهنگی و سیاسی فروتری را که در مقابل توده ها به ویژه پس از خیزش «زن زندگی آزادی» خواه در سیاست داخلی و خارجی پیدا کرده بود و کشتن فرماندهان پاسدارش آن را بدتر کرده و موجب مسخره شدن اش را در میان توده ها فراهم کرده بود، تغییر داده و خود را به موقعیت فراتر ارتقاء دهد تا بتواند بیشتر سیاست های خود را پیش برد و بهتر جنبش های توده ای را سرکوب کند.

این کار از زمان برنامه ریزی حمله طراحی شد. خامنه ای دوباره به گفته ی توده ها«بیرون بودن تار موی زنان» را «چالش» اصلی کشور خوانده و دوباره دستور داد که دارودسته های گشت ارشادی به خیابان ها بریزند و مانع از گسترش آزادی پوشش زنان شوند. طبق معمول هر کجا که کم می آورند و یا بوی جنبش و خیزش به مشام شان می رسد سراغ زنان می روند و به سرکوب زنان می پردازند تا جنبش در جامعه را به عقب برانند.

عملیات، بی نتیجه ای درخور هزینه اش

اما عملیات مزبور تا کنون نتوانسته هیچ کدام از آن نتایجی که خامنه ای و سران سپاه دنبال آن بودند به بار بیاورد. نه با این حملات پرخرج از جیب مردم ایران که حتی اگر آسیب هایی به مکان های نظامی و یا اطلاعاتی ای در اسرائیل وارد کرده باشد(سران سپاه گفته اند قصد آسیب زدن به محل های اقتصادی و جان مردم را نداشته اند) خرج و دخل اش به هم نمی خورد و در نتیجه عملا توخالی و پوچ است، جنبش توده ها آرام می گیرد و نه احتمالا پشتیبانان داخلی حکومت و یا نیروهای نیابتی اگر خام نشوند، اقناع و ارضاء می شوند. شکی نیست که های و هوی کرکننده بوق های تبلیغاتی سران جمهوری اسلامی هزارها برابر آن حمله و نتایجی است که حمله داشته است.

پاسخ اسرائیل؟

اما به ساده گی نمی توان گفت که این پایان ماجراست. دولت صهیونیستی اسرائیل و به همراه اش امپریالیست های آمریکایی و اروپایی سوی دیگر قضیه هستند.

دولت اسرائیل  در شرایط کنونی درگیری با جمهوری اسلامی را کمتر در خود و در چارچوب تضادهایش با جمهوری اسلامی و بیشتر در چارچوب تضادش با خلق فلسطین و سازمان حماس دنبال می کند( حمله به کنسولگری و کشتن سران سپاه قدس بیشتر به واسطه ی نقش آنها در جنگ غزه بود) و بنابراین بیشتر تابع وضعیت اش در قبال جنگ با خلق فلسطین است. از سوی دیگر جناح حاکم بر دولت اسرائیل به نقش دست زدن یا نزدن به این پاسخ یا جنگ در چارچوب حفظ موقعیت خود در قدرت و سرکوب مخالفت ها در اسرائیل توجه می کند.

اگر پاسخ به حمله ی خامنه ای و سران سپاه و تغییر محدود و یا کامل میدان جنگ بتواند به این دولت یاری کند که در در داخل و نیز در جنگ غزه موقعیت اش را بهبود بخشد( به ویژه در مورد وجهه اش در افکار عمومی) آن گاه پاسخ خواهد داد و این ممکن است مقابله ی کنونی را به جنگ تکامل دهد، و اگر نتواند به این دولت در حفظ خود در داخل و یا در این جنگ یاری کند پاسخ نخواهد داد.

در کنار منافع خاص دولت حاکم بر اسرائیل و نیز وضع این کشور در قبال جنگ با خلق فلسطین، منافع امپریالیست های آمریکایی و اروپایی و همچنین دولت های منطقه نیز مطرح است.

از این رو این احتمال نیز وجود دارد که اگر امپریالیست های آمریکایی وی اروپایی تداوم درگیری دولت اسرائیل را با ایران را به صلاح وضع حکومت خامنه ای و سران سپاه در ایران که سر وسر فراوان با دولت بایدن دارند و نیز شرایط منطقه و دولت های آن و همچنین آماده گی خودشان برای درگیری تازه نبینند و فکر کنند که تداوم این پاسخ ها اوضاع خاورمیانه را به هم می ریزد و بنابراین از دولت حاکم اسرائیل بخواهند که پاسخ ندهد، این امکان وجود دارد که دولت اسرائیل پاسخ ندهد و اوضاع را به حال خود رها کند تا فرصتی دیگر ضربه ای دیگر همچون ضربه های پیشین اش به نیروهای جمهوری اسلامی وارد کند.      

گروه مائوئیستی راه سرخ

ایران

26فروردین 1402


Google translate

Ain al-Assad II Khamenei and the IRGC chiefs

Noisier but more fake!

"Hard answer" was implemented!

Finally, Khamenei and his guards gave their "severe response" to Israel's attack on the Iranian consulate and the killing of 7 senior commanders of the Quds Force, including Mohammad Reza Zahedi, the commander of the Quds Force in Syria and Lebanon, and took their "severe revenge"!

This was done during an operation called "Honest Promise" and according to the news by firing 185 drones and 36 cruise missiles as well as 110 ballistic missiles at Israel, almost the majority of them (99% of them according to the Israeli government) in air and before they reach Israel, they were destroyed by the United States, England, France, Jordan, or in the air of the country by the Israeli military forces.

Notifying the time of the attack on America and Israel

Of course, the attack was not a surprise. As if three days before that, the time, number and type of drones and missiles that were going to be fired at Israel had been informed to the American government either directly or through the Arab countries. Therefore, both America and other countries, including Israel, knew exactly all aspects of Khamenei's attack and could have planned better and intercepted and destroyed the drones and missiles.

Planning to pour the few supporters of Khamenei into the street and launch a victory celebration

In addition to this attack, in a pre-planned plan by the IRGC and other agencies, they sent a handful of Hizballahites and breadwinners to the streets to fight at the same time as they fired drones and missiles. As the attack has not yet ended and its practical results were not clear, they celebrated this "great victory" as usual.

"End of Operation"

And finally, Bagheri, one of the IRGC chiefs, said after the shooting of the drones and missiles that the operation was "ended" from the point of view of the Islamic Republic and that he had "no intention to continue the operation". find an ear, especially from America, which is aware of all the points, and this country prevents Israel from retaliating!)

The attack is full of feathers and expensive but hollow

But based on the news published by the Israeli government, the majority of these drones and missiles were either shot down while reaching Israel or in Israeli airspace, and only some of them hit the ground without causing any serious damage. According to the statements of the Israeli government, one of the rockets managed to damage the infrastructure of one of the Israeli airbases, and at the same time, an Arab girl was injured in the head and is being treated in the hospital. (The results of the attack will be determined sooner or later by more independent sources, and it will be possible to verify the case more).

In our announcement with the name of Israel's attack on the Iranian consulate in Syria on April 16, 1403, we wrote:

"However, Khamenei and the current of the central core of power speak of a "hard response" and it is not clear that this time the Khamenei government and its guards will give a "hard response" through their proxies and in Iraq and Yemen. They attack American positions or ships, or they act independently and, for example, shoot missiles at Israel.

Regarding the rocket launch, the problem is that if they shoot a rocket themselves, they will hit it into Israeli cities because they do not know the end and the end of it, and therefore it may be more likely that if they do so as a "severe revenge" against America for the assassination of Qassem Soleimani. , shoot some rockets on the Israeli soil on the border of Syria! Although this time they will not inform the Israelis before that!"

Khamenei's main reasons for "tough answer"

If what the Israeli government says is true, then this was a high-profile but empty and fake attack. An expensive Hart and Port, among the reasons that Khamenei and the IRGC leaders have, two reasons are more important than others:

Reaction to being humiliated in front of internal values and vicarious forces

One is the humiliation of Khamenei and the guards in front of the internal forces supporting the government and also their proxies in the region during the attack of the Israeli government on the consulate and the killing of 7 commanders of the Quds Force and the so-called demand that they pull themselves out of this humiliation. They should raise their necks in front of them and let them know that "for 60 years no government has attacked Israel and several world powers are busy shooting our drones and missiles" and from this…

Khamenei's attack on the women's movement and the masses

And secondly, the internal conditions and the miserable economic and political situation that exists for the majority of the masses, which is getting worse and has the possibility of the masses rising and the formation of uprisings.

You have said that during these ten days before the "attack", the value of the rial against foreign currencies decreased again and the price of the US dollar reached over seventy thousand tomans, and as a result, the current and future value of the rial was further reduced by the masses of the people. During these ten days, many domestic newspapers said that if you want to answer, give it because staying between answering and not giving will cause the price of currencies to increase every day and stress will prevail on the society!

Therefore, Khamenei needed to take action to find the lower psychological-cultural and political position that he had found in front of the masses, especially after the rise of the "Free Life Woman" in domestic and foreign politics, and the killing of his guard commanders made it worse. He had caused ridicule among the masses, changed and promoted himself to a higher position so that he could further his policies and better suppress mass movements.

This was planned since the attack was planned. According to the masses, Khamenei again called "women's hair outside" as the main "challenge" of the country and again ordered the drug squads of the guidance patrol to pour into the streets and prevent the expansion of women's freedom of clothing. As usual, wherever they are lacking or the smell of a movement and uprising reaches them, they go to women and oppress women in order to push back the movement in the society.

The operation is worthless

But the said operation so far has not been able to bring any of the results that Khamenei and the IRGC leaders were looking for. Not with these expensive attacks from the pockets of the Iranian people, even if they have caused damage to military or intelligence sites in Israel (the IRGC chiefs have said that they did not intend to damage economic sites or people's lives) It does not mix and as a result it is practically empty and empty, the movement of the masses calms down and probably the internal supporters of the government or proxy forces will not be convinced and satisfied if they are not raw. There is no doubt that the deafening loudness of the propaganda horns of the leaders of the Islamic Republic is thousands of times the attack and the results of the attack.

Israel's response?

But it cannot simply be said that this is the end of the story. The Zionist state of Israel and along with it the American and European imperialists are on the other side of the issue.

In the current situation, the Israeli government pursues the conflict with the Islamic Republic less within itself and within the framework of its conflicts with the Islamic Republic and more within the framework of its conflict with the Palestinian people and the Hamas organization (the attack on the consulate and the killing of the leaders of the Quds Force mostly due to their role in It was the Gaza war) and therefore it is more subject to its situation in relation to the war with the Palestinian people. On the other hand, the ruling faction of the Israeli government pays attention to the role of touching or not touching this response or war in the framework of maintaining its position in power and suppressing opposition in Israel.

If the response to the attack by Khamenei and the commanders of the IRGC and the limited or complete change of the battlefield can help this government to improve its position both internally and in the Gaza war (especially regarding its image in public opinion) Sometimes it will respond, and this may evolve the current confrontation into war, and it will not respond if it cannot help this government to maintain itself internally or in this war.

In addition to the special interests of the ruling government of Israel and the situation of this country in relation to the war with the Palestinian people, the interests of the American and European imperialists as well as the regional governments are also discussed.

Therefore, there is also a possibility that if the American and European imperialists continue the conflict between the Israeli government and Iran, it will benefit the situation of the Khamenei government and the leaders of the Islamic Revolutionary Guard Corps in Iran, who have a lot of trouble with the Biden government, as well as the conditions of the region and its governments. And also they do not see their readiness for a new conflict and think that the continuation of these answers will disturb the situation in the Middle East and therefore ask the ruling government of Israel not to respond, it is possible that the Israeli government will not respond and the situation will remain as it is. leave it so that he can strike another blow like his previous blows to the forces of the Islamic Republic.

Red Road Maoist group

Iran

April 14 2024

No comments:

Post a Comment