Friday, January 16, 2015

Glory to MLKP martyrs in Kobanê


ATiNA-15-01-2015- MLKP ve YPG’nin çağrısı ile 12.01.2015 tarihinde Atina’da gerçekleştirilen anmada Şehit Oğuz SARUHAN’ın yaşamı ve mücadelesi hakkında bilgiler verildi. Özelde Kobanê’de ve genelde devrim mücadelemizde yaşamlarını yitirenler için saygı duruşunun ardından MLKP adına bir konuşma yapıldı. Yapılan konuşmada “sosyal şoven bir anlayıştan koparak, enternasyonal bir ruhla ülke ve bölge devriminin önemli bir parçası olan Kobanê’de savaşmaya gitmek için kendisini öneren Oğuz yoldaşın anlayışının mirasçısı ve takipçisi olmak gerektiği” vurgulandı. PKK adına yapılan konuşmada ise “pek çok şehitler vererek sürdürülen mücadelemizde onları anlatmanın kolay olmadığı, şehit vermeye asla alışılamayacağı ancak onların zaferin habercisi oldukları… Kobanê’de savaşmaya gelen ve şehit düşen devrimcilerin kardeşleşme için en güçlü köprüler oldukları, onların Rojava devrimi için üstlendikleri sorumluluğun, bölgede bizlerin sorumluluğunun altını çizdiği” belirtildi.
Türkiye Gerçeği temsilciliği ise “Oğuz yoldaşın MLKP’nin bir savaşçısı olduğunu ancak artık Türkiye Devrimci Hareketinin her bir bileşeninin şehidi olduğunun” altını çizdi.
Etkinlikte Partizan adına söz alan temsilci  ise “kendi devrim iddiasının somut bir görevi olmadığı halde Oğuz arkadaşı Kobanê’de savaşmaya götüren enternasyonal dayanışma ruhunun sahiplenilmesi ve büyütülmesi gerektiğini… Oğuz arkadaşın, uzun yıllardır ezilenler cephesinde ödenen bedellere rağmen kazanılamayan zaferlerin yarattığı havayı bozabilecek olan Kobanê zaferinin bir işareti olduğunu” ifade etti.
Anma yapılan konuşmaların ardından “Şehit Namırın” sloganları ile son buldu.

AHM-Atik Haber Merkezi- Atina

No comments:

Post a Comment