Friday, February 24, 2017

Turkish organisation for India Hindistan: HKP (Maoist) 27 Şubat İçin Genel Grev Çağrısı Yaptı
Hindistan Komünist Partisi (Maoist), Merkez hükümete ve Chhattisgarh Eyalet hükümetine karşı 27 Şubat’ta halk grevine (Bharat Bandh) çıkılması çağrısında bulundu
Hindistan (21-02-2017) Partinin güney bölge bürosu sekreteri Ganesh Uike, ulusötesi şirketlerin karlarını arttırmak amacıyla yürütülen paranın tedavülden kaldırılması politikasını protesto etmek için bütün halkı greve katılmaya çağırdı. Hindistan Komünist Partisi (Maoist), bu politikanın enflasyonu, işsizliği ve yoksulluğu tırmandırdığına dikkat çekti.
HKP(Maoist) Sukma’da hapsedilen yedi Telangana Demokratik Cephesi üyesinin salıverilmesini ve bölgedeki Maoistleri hedef alan arama operasyonlarının ve düzmece çatışmalarla gerçekleştirilen yargısız infazların sona erdirilmesini talep etti.
HKP(Maoist), oluşturulan Bastar birliği ile ilgili endişelerini dile getirirken Chattisgarh’daki yerli kadınlara yönelik vahşi saldırılara ilişkin derhal harekete geçilmesini istedi. Ayrıca yakın zamanda Bastar polis müdürlüğüne atanmış olan polis şefi SRP Kalluri hakkındaki cinayet davasının açılmasını talep etti. HKP(Maoist), yerli kabileleri hedef alan katliamlar ve çatışmalı güney Chhattisgarh bölgesinde halka yönelik artan baskılardan sorumlu tuttuğu Kalluri’nin görevden alınmasını istedi.
isyandan.org

No comments:

Post a Comment