Friday, February 24, 2017

unity and solidarity with ATIK

ADHK, ADKH ve SYM’den 19 Aralık’ta Münih’e Çağrı!

Avrupa Demokratik Haklar Konföderationu ve bileşenleri olan Avrupa Demokratik Kadın Hareketi ve Sosyalist Gençlik Hareketi ortak bir açıklama ile 19 Aralık günü ATİK Tutsakları davasının görüldüğü Münih’e çağırdı. Yapılan açıklamada 19 Aralık katliamının unutulmadığı vurgulanırken, devrimcilik suçç değildir, yargılanamaz! denildi. Yapılan çağrıyı olduğu gibi yayınlıyoruz;
19 Aralık Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız!
ATİK Aktivistlerine ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük!
Emepreyalistlerin Türk devletinin işbirligiyle, 15 Nisan 2015 tarihinde Avrupa’da eş zamanlı yapılan baskınlarla içinde ATİK aktivistlerininde olduğu 10 devrimci tutuklandı. Almanya’da yürütülen ATİK davası için hazırlanan iddianamede Müslüm Elma, Seyit Ali Uğur, Haydar Bern, Erhan Aktürk, Musa Demir, Banu Büyükavcı, Sinan Aydın, Sami Solmaz, Mehmet Yeşilçalı ve Deniz Pektaş, “TKP/ML örgütünün üye ve yöneticileri olmak” iddiasıyla yargılanıyorlar. Bir yıla aşkındırda bu 10 devrimcinin mahkemeleri Münih’te görülmektedir.
19 Aralık katliamı ve buna karşı gösterilen görkemli direnişin yeni bir yıl dönümünün yaklaştığı bugünlerde, dün Türkiye-Kuzey Kurdistan hapishanelerinde birlikte omuz omuza direndiğimiz ATİK’li 10 devrimcinin 19 Aralık 2016 tarihininde Münih’te yapılacak olan mahkemelerine katılarak, onlarla geçmişte ördüğümüz siper yoldaşlığını, yeniden örmek ve güncellemek üzere karşılamaya hazırlanıyoruz.
19 Aralık’ta ölümsüzleşen devrimci tutsakları, eylemine ve anılarına pratikte bağlılığın devrimci sorumluluğuyla bir kez daha anıyor ve bu bilinçle 19 Aralık katliamının 16. yıl dönümünde, 19 Aralık 2016 günü Münih’te görülecek olan ATİK’li 10 devrimcinin mahkemesine duyarlı herkesi katılmaya, mücadelelerine güç ve omuz vermeye davet ediyoruz.
19 Aralık Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız!
ATİK Aktivistlerine ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük!
Devrimcilik Suç Değildir, Yargılanamaz !
Yaşasın Devrimci Siper Yoldaşlığı !
Miting:
Tarih: 19 Aralık 2016 (Pazartesi)
Saat: 11.00
Yer: Oberlandesgericht
Nymphenburger Strasse 16
80335 München
ADHK (Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu)
ADKH (Avrupa Demokratik Kadın Hareketi)
SYM (Socialist Youth Movement – Sosyalist Gençlik Hareketi)

No comments:

Post a Comment