Friday, April 29, 2016

solidarity with PARTİZAN and Özgür Gelecek`in Zurig - Switzeland and Hamburg _Germany

IMG-20160428-WA0000PARTİZAN ve Özgür Gelecek`e Saldırı, Zürih`te Protesto Edildi!

PARTİZAN okurları ve Özgür Gelecek gazetesi çalışanlarına yönelik gerçekleşen operasyon ve tutuklamalar, Zürih`te protesto edildi.
İTİF-YDG-Yeni Kadın`ın organize ettiği ve İDGB bileşenlerinin de destek verdiği eylem, Zürih Türk konsolosluğu önünde gerçekleşti. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde, operasyon ve tutuklamaların, faşist TC`nin başta Kürt ülüşü olmak üzere, tüm Türkiye halkına uygulanan katliam, sindirme, teslim alma politikalarının kendisi olduğu vurgulandı. Amacın, Türkiye işçi sınıfı ve emekçilerinin ve onun öncülerinin, şiddet ve terörle bastırılması olduğunu ve bu politikalara asla boyun eğilmeyeceği vurgulandı.
Tutuklanan devrimcilerin , ezilenlerin davalarını savunan, haklı ve meşru bir inanca sahip insanlar olduğu ve onları asla yalnız bırakılmayacağı ve davalarının davaları olduğu vurgulandı.
Devrimci-sosyalist başına yönelik saldırılara karşı daha duyarlı ve sahiplenici bir tavır içerisinde olunacağı vurgulanarak, her zaman onlarla birlikte olunacağı mesajı verildi.
Faşizme karşı sloganların atıldığı eylem, plandığı gibi sona erdirildi.
20160428_171832


No comments:

Post a Comment