Saturday, April 25, 2020

Mustafa Koçak dead - demostrations in Germany

Koçak, militant d’extrême gauche, en grève de la faim depuis 297 jours est mort. Condamné à la perpétuité sur base d’un faux témoignage, il était accusé d’avoir tenté de renverser l’ordre constitutionnel de la Turquie et d’avoir fourni une arme ayant servi à l’exécution d’un procureur en 2015. Il avait entamé cette grève de la faim pour réclamer un procès équitable.
Mustafa Koçak

0Ölüm orucu direnişinin 297. gününde hayatını kaybeden Mustafa Koçak için Ulm ve Stuttgart`ta anma düzenlendi.
ULM
Bugün Ulm şehir merkezinde bir araya gelen ADHF, AGEB, AGİF, ATİF, Halk Cephesi, MLPD, SKB, KON-MED ve SYKP’li devrimciler, ölüm orucunun 297. gününde hayatını kaybeden Mustafa Koçak için anma etkinliği düzenlediler.
Ulm Halk Cephesi’nin adına konuşmaların yapıldığı eyleme, ADHF, AGEB, AGİF, ATİF, MLPD, SKB, KON-MED ve SYKP’li devrimciler katıldı.
Adil yargılanma talebi ile başlattığı ölüm orucunun 297. gününde yaşamını yitiren Mustafa Koçak için Ulm şehir merkezinde Berblinger-Brunnen Meydanında düzenlenen eylemde saygı duruşu yapıldıktan sonra, konuşmalar yapıldı. “Helin Bölek Ölümsüzdür”, „Mustafa Koçak Ölümsüzdür“, “Kahrolsun Faşizm“ ve “Grup Yorum Halktır, Susturulamaz” şeklinde sloganlar atıldı.
Çok sayıda döviz ve pankartın da açıldığı, 60 civarında kişinin katıldığı anma eylemi, Mustafa Koçak‘ın sevdiği şiirlerin ve türkülerin hep birlikte okunmasıyla son buldu.
Koronavirüsü salgını nedeniyle, gösterilere kısıtlı ve sınırlı izin verildiği bir dönemde gerçekleştirilen anmada, eylemciler sosyal mesafeyi korumaya özen gösterdiler.
STUTTGART

Stuttgart kent merkezinde Halk Cephesi tarafından dün ölümsüzleşen Mustafa Koçak için bir anma etkinliği düzenlendi.
Anma Etkinliğinde faşist devletin teslim alma politikalarına karşı direnişini devam ettiren Grup Yorum ve HHB li avukatların direnişlerine dikkat çekildi. Grup yorum`un kavga türküleri kitlesel olarak seslendirildi.
Mustafa Koçak anısına düzenlenen etkinliğie AGEB, AGİF ve KIZIL BAYRAK`tan devrimciler katılarak destek verdiler.
Haber ve Resimler:
AHM / Stuttgart
Avrupa Demokrat (Ulm)

No comments:

Post a Comment